Mastering przed tłoczeniem płyty

Mastering przed tłoczeniem płytyPodstawą do produkcji jest Matryca ( płyta „matka” ), na podstawie której tłoczymy wskazaną przez klienta liczbę płyt.

Mastering jest to etap numer jeden w procesie zwanym dalej replikacją . Otrzymane dane najpierw sprawdzamy pod kątem błędów i jeżeli takie pojawią się w materiale źródłowym odsyłany jest on do klienta w celu naniesienia poprawek. Niewykonanie procesu weryfikacji może skutkować błędnym wykonaniem finalnej wersji zamówienia, dlatego jest to tak istotny etap przygotowania zamówienia  . Jeżeli wszystko jest w porządku, poprzez proces masteringu i elektrochemicznego nanoszenia podłoża metalicznego przygotowywana jest idealna kopia  płyty CD lub DVD zgodna z dostarczonym przez klienta nośnikiem lub obrazem płyty . Produkt pokrywa się warstwą światłoczułą i naświetla laserem. Laser weryfikuje zgodność glass-mastera ze wszystkimi wytycznymi oraz normą . Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, matrycę ze szkła  poddaje się galwanicznemu nakładaniu niklu.

Sprawdzony dokument wypalany jest laserowo na specjalnie przygotowanym krążku. Przy tłoczeniu płyt CD przeważnie wystarczy tylko jedna matryca, bardziej zaawansowane technologicznie jak płyty DVD mogą wymagać większej ilości matryc. Wszystkie matryce archiwizujemy, dzięki czemu w razie potrzeby możemy wznowić produkcję (potrzebny jest nr zamówienia).

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
503-326-455 lub dzialhandlowy@stardisc.pl